2020 Apr

نانو کراتین فلاویا

کراتین چیست؟ کراتین از گیاهی در کشور برزیل تهیه می شود که کراتین آن شبیه کراتین ساختار مو انسان و یک پروتئین است که به صورت طبیعی در موها وجود دارد که باعث نرمی ، لطافت و درخشندگی موها میشود.

کراتین چیست؟

کراتین از گیاهی در کشور برزیل تهیه می شود که کراتین آن شبیه کراتین ساختار مو انسان و یک پروتئین است که به صورت طبیعی در موها وجود دارد که باعث نرمی ، لطافت و درخشندگی موها میشود.

کراتین تحول بزرگی در سیستم ترمیم و صافی مو است. با استفاده از نانو کراتین فلاویا آسیب های ناشی از به کار بردن مواد شیمیایی از قبیل رنگ مو، دکلره ، فر، صافی و همچنین استفاده طولانی مدت و مکرر لوازم حرارتی مثل اتوی مو و سشوار را ترمیم کرده و مو را به حالت صاف و براق و نرم اولیه برمیگرداند.

درمان کراتین بهترین کار برای موهای ضخیم، مجعد و وز است.موی درمان شده با کراتین به طور طبیعی صاف ، عاری از فر ، براق و به طور کلی قابل کنترل تر است.

طی عملیات کراتینه مواد کراتین وارد ساختار مو شده و حلقه های اتصال را تغییر داده و به شکل تازه ای در می آورد.

نانو کراتین فلاویا احیا کننده ی موهای فر و کاهنده حجم مو است و باعث تقویت ، تغذیه ، درخشندگی و رفع آسیب های شیمیایی و محیطی مو میشود.

 

چه افرادی نیاز به کراتینه دارند؟

در بعضی افراد به طور طبیعی مقدار خیلی کمی از این ماده در موها وجود دارد که باعث فر و زبر شدن مو می شود و  در برخی دیگر به دلایل مختلف از جمله عدم مراقبت صحیح از موها و استفاده مواد شیمیایی این ماده در مو به مقدار قابل توجهی از بین میرود.در این هنگام پزشکان توصیه میکنند که از عمل کراتینه کردن برای برگرداندن مجدد این ماده ی حیاتی به مو استفاده شود.

 

روش مصرف نانو کراتین فلاویا:

در ابتدا باید متذکر شویم که این محصول به دلیل فرمولاسیون جدید 2019 تک مرحله ای و بدون قرنطینه میباشد.

1-موها را 2 مرتبه با شامپوی قبل کراتین فلاویا به مدت 5 دقیقه به صورت دورانی ماساژ دهید.

2- سپس موها با باد ملایم سشوار تا 80 %خشک شوند.

3-کراتین را به خوبی تکان دهید و بسته به میزان حجم و قد مو مقداری از کراتین را داخل کاسه بریزید.موها را به شکل مثبت تقسیم بندی کرده و مواد را با برس رنگ به موها بزنید، هر لایه را با دست به خوبی ماساژ داده و میان هر قسمت را شانه بزنید تا موها کاملا به کراتین آغشته شوند و اضافی مواد را با شانه دندانه ریز بگیرید.

به یاد داشته باشید که برای این کار حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید و هیچ گاه کراتین را مستقیما به پوست سر نزنید.

ضمنا در استفاده از کراتین باید این نکته را به یاد داشته باشید که استفاده ی به اندازه از مواد در نتیجه ی کار تاثیر به سزایی دارد. موها به اندازه ای به مواد آغشته میشوند که فقط کمی مرطوب گردند و نباید مواد زیادی روی موها بماند.

4_موها را در کلاه قرار دهید.

5-برای موهای با آسیب شیمیایی یا اصطلاحا سوخته و دمیج اجازه دهید موها برای 30 دقیقه محلول را جذب نمایند و بعد موها را با سشوار کاملا خشک نمایید.برای موهای زبرو خشن و مقاوم این زمان به 50 دقیقه افزایش می یابد.

6- مجددا با یک شانه دم باریک موها را به چهار قسمت تقسیم کنید.

7-از اتوی مو با حرارت 180 تا 240 درجه ی سانتیگرارد استفاده کنید.تکه های نازک مو را بگیرید و با کمک شانه کراتین از پشت گردن به پایین اتو بکشید. برای موهای معمولی بین 7 تا 10 بار و برای موهای زبر و خشن و مقاوم بین 10 تا 15 بار تکرار کنید.برای موهای دمیج و سوخته درجه اتو را روی 180 درجه سانتیگرارد تنظیم کنید. 

8- نیم ساعت مکث کرده تا موها کاملا سرد شوند سپس موها را با آب ولرم و بدون هیچ گونه شامپو و ماسکی کاملا شستشو میدهیم تا مواد کراتین کاملا از ساقه و ریشه ی مو پاک شوند.

9- در این مرحله آب اضافی موها را با حوله گرفته ، موها را تقسیم کرده و به صورت مواد گذاری اولیه با برس از ماسک بعد از کراتین فلاویا در لایه های ضخیم تر مو استفاده میکنیم . هر لایه را به خوبی و به صورت طناب کشی به مدت 5 دقیقه ماساژ داده و پس از 15 دقیقه مکث موها را کاملا آبکشی کرده و با باد ملایم سشوار و با حرکت انگشتان از بالا به پایین خشک میکنیم.

10-بهتر است بعد از انجام کراتین تا 3 روز موها با شامپو شسته نشوند و در صورت نیاز فقط با آب ولرم آبکشی گردد.  و بعد از آن با شامپو و کاندیشنرفری سولفات فلاویا شسته شوند.در مدت این سه روز موها را با کلیپس وبه صورت دم اسبی نبندید و پشت گوش نگذارید.

دیدگاه ها
درج دیدگاه