کراتین چیست؟ کراتین از گیاهی در کشور برزیل تهیه می شود که کراتین آن شبیه کراتین ساختار مو انسان و یک پروتئین است که به صورت طبیعی در موها وجود دارد که باعث نرمی ، لطافت و درخشندگی موها میشود.

کراتین چیست؟

کراتین از گیاهی در کشور برزیل تهیه می شود که کراتین آن شبیه کراتین ساختار مو انسان و یک پروتئین است که به صورت طبیعی در موها وجود دارد که باعث نرمی ، لطافت و درخشندگی موها میشود.

کراتین تحول بزرگی در سیستم ترمیم و صافی مو است. با استفاده از نانو کراتین فلاویا آسیب های ناشی از به کار بردن مواد شیمیایی از قبیل رنگ مو، دکلره ، فر، صافی و همچنین استفاده طولانی مدت و مکرر لوازم حرارتی مثل اتوی مو و سشوار را ترمیم کرده و مو را به حالت صاف و براق و نرم اولیه برمیگرداند.

درمان کراتین بهترین کار برای موهای ضخیم، مجعد و وز است.موی درمان شده با کراتین به طور طبیعی صاف ، عاری از فر ، براق و به طور کلی قابل کنترل تر است.

طی عملیات کراتینه مواد کراتین وارد ساختار مو شده و حلقه های اتصال را تغییر داده و به شکل تازه ای در می آورد.

نانو کراتین فلاویا احیا کننده ی موهای فر و کاهنده حجم مو است و باعث تقویت ، تغذیه ، درخشندگی و رفع آسیب های شیمیایی و محیطی مو میشود.

 

چه افرادی نیاز به کراتینه دارند؟

در بعضی افراد به طور طبیعی مقدار خیلی کمی از این ماده در موها وجود دارد که باعث فر و زبر شدن مو می شود و  در برخی دیگر به دلایل مختلف از جمله عدم مراقبت صحیح از موها و استفاده مواد شیمیایی این ماده در مو به مقدار قابل توجهی از بین میرود.در این هنگام پزشکان توصیه میکنند که از عمل کراتینه کردن برای برگرداندن مجدد این ماده ی حیاتی به مو استفاده شود.

 

روش مصرف نانو کراتین فلاویا:

1- ابتدا 2مرتبه موها را با شامپو قبل کراتین فلاویا به مدت 5دقیقه به صورت دورانی شستشو دهید

2- سپس مو هارا با باد ملایم سشوار تا 80% خشک کنید

3- کراتین را به خوبی تکان دهید و بسته به قد و حجم مو مقداری از کراتین را داخل کاسه بریزید. موها را به 4بخش مساوی تقسیم کنید و مواد را با براش رنگ به موها بزنید. هر لایه را با دست به خوبی ماساژ داده و میان هر قسمت را شانه بزنید تا موها کاملا به کراتین آغشته شوند و اضافی مواد را با شانه دندانه ریز بگیرید.

← برای این کار حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید و هیچگاه کراتین را مستقیما به پوست کف سر نزنید.

← در نظر داشته باشید که استفاده به اندازه از مواد در نتیجه نهایی کراتین تاثیر بسزایی دارد. حجم مواد به قدری باشد که مو هارا مرطوب کند و نباید مواد زیادی روی موها بماند.

4- مو هارا در کلاه قرار دهید

5- برای موهای با آسیب شیمیایی شدید (دکلره و یا رنگ شده) و سوخته و دمیج اجازه دهید موها برای 30دقیقه محلول را جذب نمایند و بعد موها را با سشوار کاملا خشک نماتیید.

← برای موهای زبر و خشن و مقاوم این زمان به 50دقیقه افزایش می یابد.

6- مجددا با یک شانه دم باریک مو هارا به 4قسمت تقسیم کنید

7- از اتوی مو با حرارت 180-240 درجه سانتی گراد استفاده کنید. تکه های نازک مو را بگیرید و با کمک شانه کراتین از پشت گردن به پایین اتو بکشید.

← برای موهای معمولی بین 7-10مرتبه و برای موهای زبر و خشن و مقاوم (فر، تار زخیم، پرحجم) بین 10-15مرتبه و برای موهای دمیج و آسیب دیده (رنگ یا دکلره شده) درجه اتو را روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

8- نیم ساعت پس از اتو کشی صبر کرده تا موها سرد شوند سپس موها را با آب ولرم و بدون هیچ گونه شامپو و ماسکی کاملا شستشو دهید تا مواد کراتین از روی ساقه و ریشه موها شسته شوند.

9- در این مرحله آب اضافی موها را گرفته، موها را به 4قسمت تقسیم کرده و به صورت مواد گذاری اولیه با برس رنگ مو از ماسک بعد کراتین فلاویا در لایه های ضخیم تر مو (ساقه ها) استفاده می کنیم.

هر لایه را به خوبی و به صورت طناب کشی به مدت 5دقیقه ماساژ داده و پس از 15دقیقه مکث موها را کاملا آبکشی کرده و با باد ملایم سشوار و با حرکت انگشتان از بالا به پایین خشک می کنیم.

10- بهتر از بهد از انجام کراتین تا 3روز موها با شامپو شسته نشوند و در صورت نیاز فقط با آب ولرم آبکشی گردند و بعد از گذشت 3روز با شامپو فری سولفات فلاویا شسته شوند.

← در مدت این 3روز موها را با کلیپس و به صورت دم اسبی نبندید و یا پشت گوش خود نگذارید.

شما می توانید نانو کراتین فلاویا را هم به صورت پک و هم به صورت جدا خریداری کنید. جهت خرید پک نانو کراتین فلاویا کلیک کنید.

دیدگاه ها
درج دیدگاه