ریباندینگ یا صافی ژاپنی چیست؟ صافی مو به روش ژاپنی یا صافی دائمی مو یعنی تا زمانی که ریشه ها رشد کنند ساقه ها به همان صافی و لختی باقی می مانند. به این روش ریباندینگ گفته میشود.

ریباندینگ یا صافی ژاپنی چیست؟

صافی مو به روش ژاپنی یا صافی دائمی مو یعنی تا زمانی که ریشه ها رشد کنند ساقه ها به همان صافی و لختی باقی می مانند. به این روش ریباندینگ گفته میشود.ریباندینگ بیشتر برای اشخاصی که قصد صافی مو خود را دارند و تمایل دارند برای همیشه موهای لخت و صافی داشته باشند توصیه میشود. اما برای کسانی که صرفا میخواهند موهای خشک و زبر خود را درمان کنند و حالت دار بودن موهای خود را دوست دارند کراتین احیا توصیه میشود. پس به خاطر داشته باشید که ریباندینگ یک نوع صافی دائمی مو است و بعد از آن با مدل مو فر و حالت دار خود باید خداحافظی کنید.

محصول ریباندینگ فلاویا برای موهای خیلی فر و وز اما بدون رنگ و دکلره میباشد.

 

روش انجام ریباندینگ:

هنگامی که صاف کردن موها به پایان رسید فاز ریباندینگ فلاویا را به موها بزنید و بعد از 10 الی 15 دقیقه آبکشی کنید.

1-ابتدا با شامپو بازکننده پولک مو (شامپو قبل کراتین یا ریباندینگ فلاویا) موها شسته می شود. کاملا موها را خشک کرده و به 4 قسمت به صورت یک مثبت تقسیم بندی می کنیم.

2-مواد را در لایه های نازک به حالت طناب کشی به موها میزنیم، شانه کرده سپس لایه بعد. به این ترتیب تمام مواد را به مو آغشته میکنیم.بعد از 20 دقیقه تست گره را در قسمتهای مختلف سر انجام میدهیم اگر گره باز نشد صافی انجام شده ولی اگر گره باز شد مجددا 20 دقیقه ی دیگر مکث می کنیم.

تست گره: چند تار مو را گرفته گره میزنیم ، گره را بین دو انگشت کمی مالش میدهیم اگر باز شد هنوز صافی مو انجام نشده اما اگر باز نشد صافی مو عمل کرده و با دم شانه آرام گره را باز میکینم.

3-موها را با آب گرم بدون شامپو یا نرم کننده شستشو می دهیم تا مواد صافی مو کاملا از روی مو پاک شود

4- موها را با باد سشوار خشک کرده و در لایه های نازک با حرارت 180 تا 200 درجه سانتیگرارد اتو می کنیم.در این قسمت موها را به هر شکلی اتو کنید همان طور می مانند. به طور مثال اگر در هنگام اتو کشی مو را قوس دهید آن حالت در مو حفظ میشود.

5-بعد از اتو کشی خنثی کننده را به همان ترتیبی که مواد صافی را به مو زده بودیم استفاده میکنیم و پس از 15 دقیقه مواه را شسته و ماسک موی مخصوص صافی مو (ماسک آرگان یا ماسک کراتین فلاویا) را میزنیم و پس از شستن موها را خشک کرده و مجددا اتو میکنیم.

نکته: مواد صافی مو وخنثی کننده را خوب با برس هم زده و بعد روی مو قرار میدهیم.میتوانید از روغن آرگان فلاویا در مواد صافی استفاده کنید.

 

مراقبت های بعد از صافی مو:

1-تا 3 روز موها را با کش و سنجاق نبندید.

2-با عینک موها را بالای سر قرار ندهید.

3-موها را پشت گوش نیندازید.

4-از قرار گرفتن در جاهای مرطوب مثل سونا خودداری کنید.

5-بهتر است پس از انجام عمل ریباندینگ از کاندیشنر کراتین یا کاندیشنر آرگان فلاویا که به عنوان صاف کننده مو و جلوگیری کننده از آسیب موها هستد استفاده کنید.

6- از لوازم خشک کننده مو مانند سشوار با حرارت بالا و حالت دهنده ها (اتو مو) کمتر استفاده کنید

• به خاطر داشته باشید که ماندگاری صافی موها در پی مراقبت های ویژه بعد از صافی بوجود می آید.

 

تفاوت صافی ژاپنی(ریباندینگ) و کراتینه چیست؟

کراتینه کردن مو باعث میشود کراتین موهایتان که توسط استفاده مکرر از مواد شیمیایی و براشینگ و اتو از بین رفته دوباره به موهایتان برگردد و به اصطلاح موهایتان احیا می شود.البته موها با کراتینه به طور موقت بین 4 تا 5 ماه صاف می شود. اما در صافی مو به روش ژاپنی فقط موهایتان صاف می شود. آن هم بطور دائم ، یعنی تا زمانی که موهای صاف شده در سرتان باشد برای همیشه صاف می ماند.

دیدگاه ها
درج دیدگاه